Fingerroosin säätiö

Toimitusjohtaja
Ulla-Maija Nikula
p. 044 033 3678
ulla-maija.nikula@fingerroos.net

Liiketoimintajohtaja
Minna Orpana
p. 044 734 2283
minna.orpana@fingerroos.net

Minna on tavoitettavissa sovitusti toimistolla Yliopistonkadulla sekä Tarinan aukioloaikoina tiistaisin ja torstaisin klo 13-15.

Löytävä vanhustyö – Turku

Löytävän vanhustyön koordinaattori, geronomi AMK
Saija Rahunen
p. 044 975 1610
saija.rahunen@fingerroos.net

Löytävä vanhustyöntekijä, lähihoitaja (ruotsinkieliset ja suomenkieliset asiakkaat)
Annikka Salonen
p. 044 975 1757
annikka.salonen@fingerroos.net

Löytävä vanhustyöntekijä, yhteisöpedagogi YAMK
Marja Kannisto

p. 044 975 1750
marja.kannisto@fingerroos.net

Käynti-/postitusosoite:
Löytävän vanhustyön toimisto
Brahenkatu 7
20100 Turku
Katso sijainti kartalla »

Löytävä vanhustyö – Vakka-Suomi

Vanhustyön asiantuntija, sairaanhoitaja YAMK
Päivi Maisila
p. 044 7374 271
paivi.maisila@fingerroos.net

Vanhustyön asiantuntija, terveydenhoitaja
Tuula Nikkilä
p. 044 7328 362
tuula.nikkila@fingerroos.net

Käynti-/postitusosoite
Löytävän vanhustyön toimisto
Alinenkatu 17
23500 Uusikaupunki
Katso sijainti kartalla »

Me-talo

Me-talon isäntä
Miika Neulaniemi
p. 044 729 9987
miika.neulaniemi@fingerroos.net

Perhetyöntekijä
Riina Nurmi
p. 044 745 4196
riina.nurmi@fingerroos.net

Työllisyyskoordinaattori
Annukka Viitanen
p. 044 098 9669
annukka.viitanen@fingerroos.net

Kuntouttavan työtoiminnan ohjaaja
Jonita Arema
p. 044 784 2067
jonita.arema@fingerroos.net

Toimisto
p. 044 722 3970
metalo@fingerroos.net

Käynti-/postitusosoite
Me-talo
Hyrköistentie 26, 20240 Turku
Katso sijainti kartalla »

Syörään yhressä -hanke

Projektivastaava
Saila Holm
p. 044 772 8921
saila.holm@fingerroos.net

Projektityöntekijä
Annika Dolgov
p. 044 714 3360
annika.dolgov@fingerroos.net

Toimisto
Yliopistonkatu 24 A 7
20100 Turku

Arki haltuun – vahvasti yhdessä -hanke

Annika Sabell
Hankevastaava
p. 044 740 9863
annika.sabell@fingerroos.net

Malin Eriksson
Hanketyöntekijä
p. 044 765 8049
malin.eriksson@fingerroos.net

Toimisto
Yliopistonkatu 24 A 7
20100 Turku

Tarina-toimipiste

Avoinna maanantaisin, tiistaisin ja torstaisin klo 13-15

Ulla-Maija Nikula
p. 044 033 3678

Käynti-/postitusosoite:
Yliopistonkatu 24 A 7
20100 Turku

Haluatko auttaa?
Palvelukeskus Tarina on ikääntyneiden olohuone ja kohtauspaikka Turun keskustassa. Tarinan toiminta kasvaa, joten tarvitsemme mukaan vapaaehtoisia ja teitä, jotka haluatte auttaa ikääntyneitä selviytymään pulmatilanteista ja arjen haasteista.

Ota rohkeasti yhteyttä, niin jutellaan!

Ulla-Maija Nikula
p. 044 033 3678